-8 C
Скопје

Детален месечен хороскоп за декември за Овен, Бик и Близнаци: Забавувајте се и уживајте во слободата!

Овен

Зафатениот Овен ќе се соочи со големи одлуки на полето на љубовта во месец декември. Многу бракови ќе бидат во криза и ќе има недоразбирања меѓу партнерите. Проблемите главно се однесуваат на финансиите, но може да има и конфликти поврзани со воспитувањето деца. Поддршката и удобноста, како и корисни совети, ќе бидат обезбедени од вашите родители или блиски пријатели. Можеби е најдобро да одморите од сè некое време и да поминете ден-два сам/a, со мислите, за да пронајдете соодветно решение. Слободните Овни ќе запознаат постара личност, со која ќе имаат одлична комуникација. Се препорачува да не брзате со одлуки за врската и да забавите. Добро запознајте ја личноста, и само тогаш направете го вториот чекор.

Што се однесува до деловниот аспект, декември е месец во кој сметките се намалуваат и завршуваат. Препорачливо е да се „спасите“ од сите долгови, а доколку сте во можност да ги вратите старите заеми или неплатените сметки. Трошоците ќе бидат големи, но после тоа ќе почувствувате олеснување. Декември не е одличен за започнување нови проекти и работни места, па затоа би било добро да почекате до следната година. Задржете ја моменталната работа и забавете со деловни одлуки, понекогаш е најдобро да почекате сè да дојде на свое место.

Прочитајте и...  Весна Чипчиќ ја искара публиката: Би сакала публиката повторно да доаѓа во театар избањата, убаво намирисана и облечена

Здравјето е стабилно, препорачливо е да продолжите да бидете физички активни и да бидете во природа што е можно почесто. 

Бик

Во декември, Биковите се соочуваат со проблеми на љубовно поле, од каде бегаат подолго време. Можно е да откриете неверство во вашата врска, и ова може многу да влијае на вашата самодоверба. Вашиот партнер малку се оддалечи од вас, па доколку сакате да ја вратите довербата и изгубената страст, треба да поработите на тоа во наредниот период. Искрената комуникација може да доведе до решавање на проблеми, но многу парови нема да преживеат, и покрај сиот напор. После лошиот период, ќе ви се отворат нови патеки во кои повторно ќе уживате. Слободните Бикови ќе запознаат личност со која ќе имаат многу заедничко, па можно е да се зближите и да влезете во романтична врска.

Прочитајте и...  Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Биковите ќе размислуваат за промена на работното место во декември, но не е вистинско време за радикални промени. Имате желба да напредувате и чувствувате дека вашата работа не е доволно платена, но ако го занемариме материјалниот аспект, овој месец, треба да ја зачувате вашата безбедност и да бидете помирни. Вие сте под стрес, исто така поради приватни проблеми, така што сè се рефлектира во деловниот аспект. Бидете пољубезни кон колегите, но и кон претпоставените, за да не навлегувате во уште поголеми проблеми.

Би било добро да се одморите и опуштите.

Близнаци

Близнаците ќе се обидат да ги подобрат односите со својот партнер, а во декември и ќе успеат во тоа. Комуникацијата е на подобро ниво, бидејќи конечно ги отворивте сите картички. Искрената комуникација треба да биде на прво место. Вашиот партнер се грижи за вас и ќе стори сé само за да бидете среќни и задоволни, но понекогаш треба искрено да зборувате за тоа што ве мачи. Многу Близнаци ќе размислат за проширување на своето семејство овој месец. Во декември ќе имате многу состаноци со семејството и пријателите и ќе уживате во времето заедно. Слободните Близнаци ќе посакаат да ја запознаат својата сродна душа, но не можат да го сторат тоа во моментов, па затоа им е важно да се опуштат и да не се присилуваат. Забавувајте се и уживајте во слободата.

Прочитајте и...  ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Бизнис-сферата е подобра од минатиот месец, а има и нови деловни што може да ги очекувате во средината на декември. Конечно ќе ви се даде можност да напредувате и треба да го искористите тоа. Овој пат, не треба да размислувате само за материјални работи и поголема плата, туку исто така треба да видите дали следното работно место ќе биде конструктивно за понатамошната кариера. Што се однесува до финансиите, ќе имате многу трошоци, но и профит, така што вашите финансии ќе бидат избалансирани. Пред вас е добар деловен период, затоа не мора да се грижите многу однапред.

Здравје: Пазете се од настинка, земајте повеќе витамини.

Поврзани вести

Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

Слободен печат

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Слободен печат

Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Слободен печат

Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Слободен Печат

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат

Остави Коментар