24.8 C
Скопје

Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо: Повеќе не живееме под ист покрив

Портпаролката на музичкиот пар Мартина Подгорски даде официјална изјава на хрватскиот магазин „Jutarnji list“ дека парот повеќе не живее под истиот покрив.

„Вистина е дека Даниела и Петар во последните месеци живеат на одделни адреси, како поради деловни проекти, така и од одредени приватни причини“, истакнала портпаролот на парот.

Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо ставиле крај на нивната 24 години врска.

Да ве потсетиме, музикиот пар, беше пример за љубов и почит меѓу двајца партнери, а наводно веќе се презаситиле од врската по што решиле да ја прекинат по цели 24 години.

Најновите вести ја потресоа хрватската јавност, бидејќи сите се навикнати на двајцата музичари да ги гледаат на сцената, но и надвор од неа.


Даниела пред нешто помалку од два месеци на Грашо му упати емотивна честитка за роденден „Нека ти биде се најсино…нека ти биде се море. Среќен роденден“, напиша таа под заедничката фотографија која се уште може да се пронајде на нејзиниот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Grašo (@petargrasoofficial)


Парот се запознал во 1995 година, а две години подоцна ја започнале својата љубовна врска.

Парот ретко можеше да се види заедно во јавноста, а повеќе пати двајцата нагласуваа дека на нивната врска не и е потребен брак за да останат еден покрај друг.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар