ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото! – Слободен печат
ЕспресоУбавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи последиците. Може да го иритира дури и скалпот, а може да предизвика и рана и појава на првут.

Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши.

Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи последиците. Може да го иритира дури и скалпот, а може да предизвика и рана и појава на првут.

Софија Хилтон, сопственичка на фризерски салон изјави:

„Не размислувамe два пати за ставањето на парфем на вратот, а не размислувамe ниту за тоа колку парфемот има алкохол и која количина всушност ќе се впие во косата, а не во кожата. Уште полошо, некои девојки намерно ставаат парфем директно на косата, а подоцна се прашуваат како косата и темето им се суви, зошто имаат ранички во главата и зошто косата им е толку изгорена – наведува Хилтон.

Парфемот никојпат не го ставајте на косата!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close