ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши.

Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи последиците. Може да го иритира дури и скалпот, а може да предизвика и рана и појава на првут.

Софија Хилтон, сопственичка на фризерски салон изјави:

„Не размислувамe два пати за ставањето на парфем на вратот, а не размислувамe ниту за тоа колку парфемот има алкохол и која количина всушност ќе се впие во косата, а не во кожата. Уште полошо, некои девојки намерно ставаат парфем директно на косата, а подоцна се прашуваат како косата и темето им се суви, зошто имаат ранички во главата и зошто косата им е толку изгорена – наведува Хилтон.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Парфемот никојпат не го ставајте на косата!

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат