Tag : гори

Хроника

Гори депонијата „Мелци” во Кавадарци

МИА Агенција
Гори градската депонија „Мелци“ во Кавадарци, а противпожарна екипа веќе четири четири часа е на терен и го гасне пожарот. Од Територијалната противпожарна единица информираа...
Забава Магазин

Скопје ќе гори: „Placebo“ доаѓа летово!

Слободен печат
Ретки се бендовите кои успеале да станат големи, а истовремено да останат авангардни, бескомпромисни и суперквалитетни во тој процес, но „PLACEBO“ се дефиниција за тоа!...
Хроника

Гори погон за мебел во Струмица

Горан Наумовски
Пожар утрово избувна во погон за производство на мебел лоциран на излезот од Струмица на стариот пат кон Радовиш пред местото Ракиџиски мост. Патот кон...
Вести Свет

ГОРИ брод со 34 патници во близина на Лос Анџелес

Слободен печат
Американската крајбрежна стража испрати неколку бродови за да им помогне на повеќе од 30 лица во неволја во близина на брегот на Јужна Калифорнија. Крајбрежната...
Вести Скопје

Шилегов: Возачот навремено ги евакуирал сите патници (ВИДЕО)

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов преку Фејсбук извести дека нема ниту еден повреден патник откако автобус на ЈСП се запали во населбата Ѓорче Петров. „Возачот...
Вести Регион

СТРАШНО: Туристички брод гореше среде море во Албанија (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Туристичкиот брод “Aqua Marine” горел утрово, блиску до бреговите на Карабурун на југот од Албанија. Топ Чанел објави фотографии и видео од бродот во пламен,...
Еспресо Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Слободен печат
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...
Хроника

На Табановце гори автобус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Гори автобус на граничниот премин Табановце. Сите патници во моментот на избувнување на пожарот веднаш го напуштиле автобусот, избегнувајќи ја евентуалната трагедија, пренесува Алсат. Според...
Хроника

Гори „волво“ во Чаир (ФОТО)

Горан Наумовски
Автомобил „волво“ се запали на улицата „Цветан Димов”, во скопската населба Чаир. Како што извести Алсат, причината за пожарот сѐ уште не е позната. Автомобилот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Камион гори на пат кај Велес (ВИДЕО)

Слободен печат
Црн, густ чад ги запира возачите. На патот Велес-Лизово гори камион. Очевидци за КУРИР велат дека горењето на камионот почнало од гумите. Запалениот камион на...