Tag : рана

Слајдер Хроника

Во Маџари пронајден мртов маж со прострелна рана во главата

Слободен печат
Денес претпладне во 10:33 час. во МВР е добиена е дојава дека во нас.Маџари на стадионот „Борис Трајковски“ под трибината има починато лице, пренесе Алсат....
Вести Регион

МАЖ СО РАНА ВО СТОМАК САМ ДОШОЛ ВО БОЛНИЦА ВО КИКИНДА: Тврди дека го застрелала жена му

Слободен печат
Стеван С. (55) од Ново Милошево, Србија денес бил примен во болница во Кикинда со прострелна рана во стомак нанесена од огнено оружје. Како што...
Еспресо Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Слободен печат
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...