првут Archives - Слободен печат

Tag : првут

Еспресо Убавина

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Слободен печат
Козметиката што ја користиме за нега и регенерација на косата вклучува шампони, маски и регенератори. Меѓутоа таа козметика првенствено се грижи само за косата. Многу...
Здравје Магазин

ДОМАШНА АПТЕКА ВО ШИШЕ: Природни лекови од јаболков оцет за повеќе здравствени проблеми

Слободен печат
Јаболковиот оцет е еден од најпопуларните и најдобрите природни лекови, кој треба да го консумирате секојдневно, разреден во вода....
Еспресо Убавина

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Слободен печат
Популарната инстаграм-блогерка открива сосема природен начин за решавање на многу проблеми...
Еспресо Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Слободен печат
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...
Еспресо Убавина

Како да се спасите од првутот со помош на природни препарати

Слободен печат
Првутот може да биде многу здодевен. Еве неколку начини како сами да се ослободите од него. Сода бикарбона Содата бикарбона помага да се спасиме од...