Tag : опасно

Вести Свет

Австралија ќе распореди резервисти за гаснење на пожарите

Слободен печат
Австралискиот премиер Скот Морисон денеска изјави дека Владата ќе испрати 3.000 војници резервисти како помош во гаснењето на пожарите што го зафатија југоисточниот дел на...
Забава Магазин

Опасно СЕКСИ маски за Халовин: Градите и задникот прекриени само со светки (ФОТО)

Слободен печат
Судејќи според трендовите на социјалните мрежи, оваа година Ноќта на вештерките би можела да биде најсексипилна досега. На Инстаграм завладеа трендот на светките на гради,...
Еспресо Шоу биз

Нивес Целзиус со нова ОПАСНО ЖЕШКА фотка на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Нивес Целзиус објави жешка утринска фотографија и ги полуде фановите на Инстаграм. „Ова е една утринска, додека безгрижно си пиев кафе… Потоа почнаа телефоните, мејловите,...
Еспресо Шоу биз

ОПАСНО ЗГОДНА: Кортни Кокс воодушеви со интересно видео во минијатурно бикини (ВИДЕО)

Слободен печат
Кортни Кокс, актерката позната како Моника од познатата серија „Пријатели“ објави видео на Инстаграм кое нејзините следбеници ги натера да се замислат како е можно...
Здравје Магазин

Колку шеќер е опасно?

Слободен печат
Веќе сме запознаени со тоа дека шеќерот е особено лоша намирница за нашето здравје, но новата студија тврди дека дури и мала количина на шеќер...
Магазин Семејство

Што да направите кога на детето ќе му се заглави нешто во устата

Слободен печат
Најважно е да знаете како да му помогнете веднаш на вашето дете. Ситните играчки или предмети кои нашите малечки ги ставаат во устата се виновни...
Еспресо Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Слободен печат
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...
Здравје Магазин

Правите една работа кога јадете цреши, а не сте свесни за тоа: Последиците можат да бидат кобни

Слободен печат
Црешите се многу популарни за време на летото и се одлично освежување за време на топлите денови. Сепак, треба да обрнете внимание на една работа...