20 C
Скопје

Дама со стил: Шпанската кралица Летиција повторно воодушеви со модниот избор

Шпанската кралица Летиција се појави на церемонијата што се одржа во банка во Мадрид и засени многумина со своето нежно издание.

Profimedia
Profimedia

Шпанската кралица беше облечена во дамска комбинација во која доминираше розовата нијанса, а секое парче облека беше комбинирано со многу вкус.

Profimedia
Profimedia

Прво, тука е омбре здолништето кое веќе кралицата го носеше во една друга прилика, па розовото волнено палто со потпис на Каролина Херера. Обичната розова блуза беше дел од овој стајлинг, но кралицата Летиција идеално ја надополни со кожен ремен Барбери и мала плик – чанта од Колин, Хуго Бос. Изгледот го заокружи со високи „змиски“ потпетици од Маноло Бланик.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар