Дали ќе ви недостигаат Хари и Меган?, несигурен одговор на Камила, сопругата на принцот Чарлс.

Војвотката од Корнвол, интервјуирана од новинар на  ITV News, на прашањето „Дали ќе ви недостигаат Хари и Меган“, за момент се збуни и одговори: „Хм… Се разбира“, покажувајќи јасно двоумење и несигурна насмевка. 

Нема солзи или израз на болка. Наместо тоа, израз на изненадување и несигурна насмевка. Камила Паркер Боулс, војвотката од Корнвол, необично реагираше на прашањето: „Дали ќе ви недостигаат Хари и Меган?“. Студениот и колеблив одговор – „Хм. Се разбира“ – предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

Прашањето на новинарот е сосема легитимно, земајќи го предвид медиумскиот земјотрес по заминувањето на Хари и Меган од кралското семество и палатата Бакингам. Па, затоа, одговорот на сопругата на принцот Чарлс, требаше да биде далеку потопол од дадениот.

Прочитајте и...  Од 1 до 3 октомври во „Јавна соба“ ќе се одржи Моден викенд Скопје

Наместо тоа, таа горчливо се насмевнува, а потоа паузира да го оцени одговорот и конечно изустува: „Хм. Се разбира“. Сомневање во одговорот веднаш беше забележан и од фановите на кралското семејство, како и од луѓето активни на социјалните мрежи.

Прочитај повеќе

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат