4 C
Скопје

Дали е можно да изгледа вака? Има 94 години и е мајка на една од најпознатите пејачки во светот! (ФОТО)

Џорџија Холт е родена во 1926-та година, но за своите 94 години таа изгледа многу подобро од дамите на нејзина возраст.

Мислењата за сличноста со својата светски позната ќерка се поделени, па така едни велат дека многу личат една со друга, а други сметаат дека не ги гледаат на таков начин.

Доколку не сфативте чија мајка е – станува збор за мајка на пејачката Шер.

Таа на својот Твитер и Инстаграм профил, објавува фотографии од својата мајка, а поголемиот дел од луѓето кои што ги виделе истите не можат да поверуваат дека жената има 94 години.

Прочитајте и...  ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје - #ШтоПравиМВР?
фејсбук

Освен што изгледа младолико, очигледно е дека таа има и таков дух, па често се смее, шегува, но носи и облека за која што може да се каже дека не е типична за нејзините години.

профимедиа

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар