Категорија: Еспресо

Еспресо

Телохранителот на Мајкл Џексон откри зошто тој секогаш носеше маска!

Слободен печат
На службениот проофил на покојниот Мајкл Џексон се појави фотографија на која пејачот носи црна маска и шешир, поминувајќи покрај фановите. „Бидете паметни и сигурни“,...
Еспресо

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша не престанува да ја шокира јавноста од ден на ден, дали е тоа со стајлингот или со однесувањето… Овој пат жестоко ги...
Еспресо

Деми Ловато е во врска со младата ѕвезда, а Инстаграм е виновникот кој ги откри! (ФОТО)

Слободен печат
Американската пејачка и актерка Деми Ловато наводно се гледа со младата и немирна ѕвезда Макс Ерик. Парот е виден како заедно купува намирници пред да...
Еспресо

Тој е феномен: Има 98 години и го победи коронавирусот – погледнете како! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ветеран од Втора светска војна и фармацевт, кој за време на војната бил ангажиран во масовното производство на пеницилин, бил тестиран и добил позитивни резултати...
Еспресо

Познатиот готвач Гордон Ремзи отпушти 500 луѓе среде кризата! (ФОТО)

Слободен печат
Во добата на криза сред пандемија, многу бизниси мораа привремено да затворат. Така и познатиот готвач и ѕвезда на ријалити шоу, Гордон Ремзи, беше приморан...
Еспресо

Идрис Елба обвинет од јавноста дека лаже за неговото заразување со коронавирусот!

Слободен печат
Славниот Идрис Елба неодамна со обожавателите сподели дека неговиот резултат за коронавирусот е позитивен, а набргу се зарази и неговата сопруга Сабрина. Актерот повеќе пати...
Еспресо

Пред да стане пејачка, Гоца Тржан работела нешто сосема друго: Таа откри како живеела од тоа! (ФОТО)

Слободен печат
Во младоста, пред да започне успешна музичка кариера, пејачката Гоца Тржан едно време заработувала од продавање на сладолед. За да заработи за џепарлак, Гоца од...
Еспресо

Четири години без Маџгаљ: Пријателите направија песна во негова чест која ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Слободен печат
Маринко Маџгаљ беше познат српски актер, пејач и водител. Роден е на 21 август 1978 година во Белград, но поголем дел од детството го помина...
Еспресо

Готвачот Џејми Оливер прави емисија додека е во карантин! (ФОТО)

Слободен печат
Омилениот кувар на многумина, Џејми Оливер, ги запраша своите пријатели на Фејсбук што би можел да направи за нив, бидејќи и Британците минатата недела се...
Еспресо

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Слободен печат
Англискиот музичар Ед Ширан (29) на неговите вработени во својот ресторан ќе им исплаќа цела плата додека трае пандемијата на коронавирусот, а исто така им...