Бугарка ја продала ќерка си за 100 евра, а потоа следел ПЕКОЛ

Жена (54), која во Бугарија ја продала ќерка си на друга жена за 100 евра, одговарала пред судот во Германија откако е обвинета дека во 2006 година, тогашната 15-годишна тинејџерка ја одвела во Дортмунд и терала на проституција.

„Само плачев“, изјавила жртвата која денес има 29 години, на почетокот од судењето во покраинскиот суд на Дортмунд.

Во тужбата е наведено дека обвинетата, која исто така е Бугарка, ја упатила жртвата во сексуалната пракса за потоа да ја присилува на проституција во јавна куќа во Дортмунд, ветувајќи и награди.

Уште првата вечер тинејџерката имала 8 муштерии, а според сопствените зборови, не знаела што ја очекува во Германија.

„Не знаев што ќе правам во Германија“, изјавила таа во судот.

Прочитајте и...  САД воведе санкции за превозниците на венецуелска нафта

„Отидов само поради тоа што мајка ми рече така да направам“

Се што заработувала морала да предаде на својата „мачителка“, а кога во една прилика сокрила 80 евра во градникот, добила ќотек. Таа не се осудувала да побегне бидејќи била премногу исплашена.

Сопругот на Бугарката бил осуден на 5 години и 8 месеци затвор, меѓу другото, поради трговија со луѓе во областа на сексуално искористување, а неговата сопруга била подоцна уапсена.

Прочитај повеќе

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат

Алијанса на Албанците: ДУИ ги злоупотребува административците како „жив штит” за политички интереси!

Слободен печат

Николоски: Заев се надева дека со брзи избори ќе има помал пораз

Слободен печат

Директорот на финансиска полиција е негативен на ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Британија планира воздушни мостови за патниците за да не одат во самоизолација

Слободен печат

Самсонс-Џексон: Разумно е да се очекува вакцина до крајот на годината

МИА Агенција

Османи: Нема друг датум за избори освен 5 јули

Слободен печат

Канадскиот премиер избегна директно да го критикува Трамп

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да не изненади ако се потврдат некои шпекулации дека власта крие новозаболени, за да не се добие впечаток дека нема услови за избори на 5-ти јули

Слободен печат

Лажни вести од протестите во САД: Полицијата во Минеаполис не уапси агент на ФБИ, ниту пак снимката е сегашна (ВИДЕО)

Слободен печат