БРОЈКА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: На Боки 13 му зеле дури 71 вреќа полни со облека

Сашко Дуковски адвокатот на Бојан Јовановски рече дека против неговиот клиент ОЈО немало докази и дека Боки 13 е невино обвинет во оваа постапка. Нагласи дека не се знае кој, зошто и како ги направил видео снимките во овој случај.

– Не е доволно на хартија да напишете претпоставено влијание. Нема да дојдеме до пресуда бидејќи нема докази во овој случај. Се што се презентира е резултат на јавен линч. Ова е прв пат во Македонија за мислење на обвинител да има цела постапка – рече Дуковски.

Тој за второто кривично дело перење пари против неговиот клиент рече дека ОЈО тврдело дека со земените пари наводно купувал гардероба.

– На мојот клиент ОЈО му зеле дури 71 вреќа со гардероба. Обвинителот сака да каже дека тоа било купено во период кога делото било сторено. Ќе докажеме дека таа гардероба е купена во 2013, а не во 2017 и 2018 година – рече Дуковски.

Прочитајте и...  Мадуро ја продолжи вонредната состојба во Венецуела за уште еден месец

Прочитај повеќе

Во куќа во престижен кварт во Париз пронајден труп, таму лежел 30 години

Слободен печат

Трамп се двоуми меѓу две локации за неговата инаугурација за претседателски кандидат на Републиканците

Слободен печат

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Куомо против отворање на училиштата: Може само ако постои паметен план

Слободен печат

И САД загрижени од ситуацијата во Белорусија

Слободен печат

Руски дипломати протерани од Словачка поради шпионажа, Москва не остана должна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зибери: Опцијата за 4 смени со 20 минути час ќе биде главен елемент за ширење на вирусот

Слободен печат

САД ја предупредија Србија за ризикот од купување оружје од Кина

Слободен печат

Иран затвори весник кој ја истражуваше вистината за бројот на заразени и мртви од ковид-19

Слободен печат

Противничката на Лукашенко се смета за победничка на изборите во Белорусија: Ќе го докажеме секое кршење на изборните прописи

Слободен печат

Околу 600.000 хотели во светот почнаа да го прифаќаат биткоинот: Може да се резервира и сега

Слободен печат

Во Чикаго масовни грабежи и пукање, над 100 лица уапсени (ВИДЕО)

Слободен печат