Tag : вреќи

Вести Македонија

БРОЈКА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: На Боки 13 му зеле дури 71 вреќа полни со облека

Горан Наумовски
Сашко Дуковски адвокатот на Бојан Јовановски рече дека против неговиот клиент ОЈО немало докази и дека Боки 13 е невино обвинет во оваа постапка. Нагласи...
Вести Свет

ХОРОР ВО МЕКСИКО – Пронајдени 44 раскасапени тела, се сомнева дека се УБИЕНИ СТУДЕНТИ

Слободен печат
Мексичките форензичари успеаа да ги идентификуваат 44-те раскасапени тела фрлени во бунар во државата Халиско во западниот дел на Мексико. Човечките остатоци се пронајдени надвор...