Tag : бројка

Вести Регион

ОН: За три децении Албанија ја напуштиле 1,2 милиони нејзини граѓани нето бројка

МИА Агенција
ОН врз основа на својата статистика проценува дека од 1990 до 2020 година околу 1,2 милиони лица ја напуштиле Албанија. Станува збор за нето миграција,...
Вести Свет

Лондон: Бројот на корисници на јавниот превоз ќе се намали за 85 отсто

Слободен печат
Возењето со јавен превоз во Лондон ќе изгледа многу поинаку отколку пред епидемијата, кога луѓето ќе се вратат на работа, затоа што бројот на корисници...
Вести Македонија Слајдер

21 новозаболен од Ковид-19, најмногу во Скопје

Горан Наумовски
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 38 оздравени пациенти во:  Скопје-19, Тетово-3, Струга-9, Битола-4 и Гостивар-3. На Клиниката за инфективни...
Вести Економија

Лани Кина доби нови 182 милијардера, а САД 59

Слободен печат
Кина минатата година доби трипати повеќе нови милијардери од САД, кои своето богатство го заработиле во фармацевтскиот и секторот за интернет забава, покажува денеска објавената...
Вести Македонија

Бројот на заразени со коронавирус на крузерот „Дајмонд принцес“ продолжува да расте

Слободен печат
Кај уште 99 лица на крузерот „Дајмонд принцес“ кој е закотвен кај Јокохама во Јапонија е потврден новиот коронавирус, соопшти јапонското Министерство за здравство. Со...
Вести Свет Слајдер

Досега од коронавирусот се починати 722 лица

Слободен печат
Од новиот коронавирус во Кина веќе има 722 починати, а заразените веќе ја надминаа бројката од 32.000 лица, го пренесоа британските медиуми соопштението на кинеските...
Вести Македонија

БРОЈКА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: На Боки 13 му зеле дури 71 вреќа полни со облека

Горан Наумовски
Сашко Дуковски адвокатот на Бојан Јовановски рече дека против неговиот клиент ОЈО немало докази и дека Боки 13 е невино обвинет во оваа постапка. Нагласи...
Вести Економија

ОД ДЕНЕСКА ПОНИСКИ ЦЕНИ: Еве колку ќе ве чини приклучок на струја

Слободен печат
Од денеска се намалуваат тарифите што корисниците ги плаќаат за стандарден и повторен приклучок на струја, како и одвојување на броилата, рече на денешната прес-конференција,...
Еспресо Шоу биз

Шерон Стоун на насловната на „Harper’s Bazaar“: Доказ дека годините се само бројка (ФОТО)

Слободен печат
Заносната Шерон Стоун е жив доказ дека годините се само бројка. На 61 година таа се уште плени со убавина и сексипил, а многу млади...
Еспресо Шоу биз

За неа годините се само бројка: Погледнете го провокативното „вежбање“ на Мадона (ВИДЕО)

Слободен печат
Што и да направи, кралицата на попот, Мадона секогаш привлекува големо внимание. Неодамна таа на својот Инстаграм профил сподели видео на кое сакаше уште еднаш...
MacedonianAlbanianBulgarian