-2 C
Скопје

Борец остана без спонзор, Анѓушев си замина од клубот

Тоа што претходно го најави, Кочо Анѓушев денеска и го оствари и официјално го извести тимот на Борец дека се повлекува од финансирање на прволигашот.

Раководството на клубот на денешниот состанок потврди дека компанијата Брако се повекува од натамошното финансирање и за тоа се информирани и фудбалерите кои добија дозвола да си заминат како слободни играчи.

Анѓушев неодамна на Собранието на ОФС Велес искажа незадоволство од состојбите во македонскиот фудбал и бараше ФК Борец да биде вклучен поактивно во општинското собрание, а со тоа и во највисокиот орган на ФФМ.

фото: ФК Борец Велес

Прочитајте и...  Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар