Tag : спонзор

Спорт Фудбал

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат
Речиси сите најголеми фудбалски екипи имаат ексклузивни договори со производители на автомобили, а должност на фудбалерите на тренинзите и натпреварите да доаѓаат со возилата на...
Спорт Фудбал

Баварците ќе возат „Ауди“ за половина милијарда евра

Слободен печат
Баерн Минхен договори нова десетгодишна соработка со познатиот производител на автомобили од Баварија. Вкупната вредност на новата соработка помеѓу германскиот шампион и „Ауди“ изнесува 500...
Вести Свет

АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ГО ОДОБРИ ПРЕДЛОГОТ: Русија ќе биде назначена како спонзор на тероризмот?

Слободен печат
Одборот за надворешни работи на американскиот Сенат поддржа нацрт закон со кој државниот секретар има право да реши дали Русија е спонзор на тероризмот, изјави...
Забава Магазин

Си нашла спонзор на Твитер: Тој ја финансира, а таа му праќа слики од стапалата!

Слободен печат
Ејми Вилијамс (21) е студентка од Глазгов која сосема случајно си нашла спонзор. На Твитер напишала дека нема доволно пари и дека ѝ е потребен...
Спорт Фудбал

Самсоненко ќе го спонзорира Монако, а вардарци без евро лиценца поради финансиски проблеми

Слободн печат
Сопственикот на европскиот ракометен шампион и на фудбалскиот клуб Вардар, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе биде спонзор на францускиот прволигаш Монако. Неговата компанија за обложување...