Боксерот кој му се закануваше на Меси сега му се извини

Фото: EPA-EFE/Ronald Wittek (Меssi) - EPA-EFE/ETIENNE LAURENT (Canelo Alvarez)

Meксиканскиот боксер Канело Алварез во изминатите денови го привлече вниманието поради заканата до Лионел Меси.

Меси предизвика бурни реакции во јавноста со ситуацијата од соблекувалната после натпреварот против Мексико.

Сепак, набрзо се јавија повеќе фудбалери меѓу кои беше и легендата на Мексико, Андрес Гвардадо кој објасни дека таквите ситуации во соблекувалните се нормални. Гвардадо додаде и дека дресот кај Меси е неговиот затоа што тој го заменил со него после натпреварот.

Таквите пораки очигледно стигнале и до Алварез кој сега побара извинување, објаснувајќи дека претходно бил понесен од страста и љубовта кон Мексико.

„Во последните неколку дена бев понесен од страста и љубовта кон мојата земја, дадов коментари кои воопшто не беа на место и затоа сакам да му се извинам на Меси и луѓето во Аргентина. Сите секој ден учиме нешто ново, сега јас дојдов на ред“, порача Канело.

 

Видео на денот