Богдановиќ решил да воведе ред: Општината и полицијата рушат тераси на „Ленинова“ (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеСкопје

Богдановиќ решил да воведе ред: Општината и полицијата рушат тераси на „Ленинова“ (ГАЛЕРИЈА)

Вчера оваа акција започна со кафаната „Шпајз“ која остана без терасата уште пред да започне со работа.

Општина Центар и денеска продолжи да ги руши дивите тераси на кафулињата на улица „Ленинова“. Од општината се издадени решенија за уривање на 16 летни тераси затоа што отстапуваат од Правилникот за поставување на летни тераси.

Вчера оваа акција започна со кафаната „Шпајз“ која остана без терасата уште пред да започне со работа, а денеска работниците на општина Центар заедно со полицијата, почна со уривање на терасата на кафулето „Република“.

This slideshow requires JavaScript.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. Во Прилеп, половина од просторот во центарот и старата чаршија е заграден. Изаградени се разни челични конструкции покриени со тенди и не знам што, така да некаде не може ни да се помине. И никој ништо, зашто во Прилеп не постои инспекција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close