Богдановиќ решил да воведе ред: Општината и полицијата рушат тераси на „Ленинова“ (ГАЛЕРИЈА) - Слободен печат

Богдановиќ решил да воведе ред: Општината и полицијата рушат тераси на „Ленинова“ (ГАЛЕРИЈА)

Општина Центар и денеска продолжи да ги руши дивите тераси на кафулињата на улица „Ленинова“. Од општината се издадени решенија за уривање на 16 летни тераси затоа што отстапуваат од Правилникот за поставување на летни тераси.

Вчера оваа акција започна со кафаната „Шпајз“ која остана без терасата уште пред да започне со работа, а денеска работниците на општина Центар заедно со полицијата, почна со уривање на терасата на кафулето „Република“.

Фото: Слободен печатФото: Слободен печатФото: Слободен печатФото: Слободен печатФото: Слободен печатФото: Слободен печатФото: Слободен печатФото: Слободен печат
Прочитајте и...  Белгија нема да ги екстрадира европратениците Пуџдемон и Комин во Шпанија

Прочитај повеќе

Шахин: До крајот на месецот ќе биде потпишан Мировниот договор помеѓу талибанците и САД

Слободен печат

Најпрометниот европски аеродром „Хотроу“ се соочува со потешкотии

Слободен печат

Белгија нема да ги екстрадира европратениците Пуџдемон и Комин во Шпанија

Слободен печат

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, повикуваат здравствените работници

Слободен печат

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Основачот на „Амазон“ ќе донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 13/06/2019 - 07:42 at 07:42

Во Прилеп, половина од просторот во центарот и старата чаршија е заграден. Изаградени се разни челични конструкции покриени со тенди и не знам што, така да некаде не може ни да се помине. И никој ништо, зашто во Прилеп не постои инспекција.

Reply

Остави Коментар

четири × 1 =

Прочитај повеќе

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат