• Рушење

ВИДЕО: Палестинците приморани сами да си ги рушат домовите

Синоќа на социјалната мрежа Твитер излезе видео покажувајќи како Палестинците сами си ги рушат домовите во кои живееле во Газа. Ова видео предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, многумина велејќи дека ваквите приморани рушења на домовите на Палестинците од страна на Израел се нечовечки. Ова е само еден од проблемите со кој дневно се соочуваат …

ВИДЕО: Палестинците приморани сами да си ги рушат домовите Read More »