Богатите деца од Швајцарија живеат во луксуз: Се фалат со накит, бесни коли, пари и авиони (ФОТО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Богатите деца од Швајцарија живеат во луксуз: Се фалат со накит, бесни коли, пари и авиони (ФОТО)

Нивниот лагоден живот на висока нога, јасно може да се види на фотографиите кои се објавени на Инстаграм профилот „Богатите деца од Швајцарија“.

На фотографиите кои ги објавуваат на Инстаграм може да се види како тие уживаат во луксузниот живот…

За многу луѓе на Балканот Швајцарија претставува синоним за богат и лагоден живот, а кога ќе видите како таму живеат децата на богатите луѓе, можеби истото ќе го помислите и вие.

Нивниот лагоден живот на висока нога, јасно може да се види на фотографиите кои се објавени на Инстаграм профилот „Богатите деца од Швајцарија“.

И тие, како и нивните врсници од другите земји од светот, се фалат со своите раскошни станови, автомобили, гардероба и патувања на социјалните мрежи.

Исто така, често престојуваат на луксузни дестинации, до кои пристигнуваат со приватни авиони и хеликоптери. Често одат во шопинг и не им е проблем да потрошат огромна количина на пари.

Не се изоставени ниту фотографиите со златни јахти, скапоцени часовници и друг накит.

Многу од нив купуваат и скапоцена облека за своите миленици, особено за кучињата.

А некои од нив за миленик имаат егзотични животни, како тигри, леопарди и змии.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close