8 C
Скопје

Tag : Животни

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ужасно: Ози Озборн пукал во животни „за да не полуди“

Слободен печат
Американската јавост е згрозена и остро го критикуваше музичарот Ози Озборн откако тој откри дека за време на локдаунот тој со пушка ги убивал животните...
Забава Магазин Магазин слајдер

Имате навика несвесно да цртате на хартија? Погледнете што значат нацртаните облици за вас!

Слободен печат
Секој понекогаш нешто несвесно црта. Обично е тоа кога зборува на телефон, седи пред компјутер или едноставно се досадува. А, тие цртежи укажуваат на важни...
Вести Свет Слајдер

Ја тестирале на кучиња, мачки и арктички лисици: Русија регистрира анти-ковид вакцина против за животни

Слободен печат
Русија ја регистрираше првата вакцина во светот против ковид-19 за животни, соопшти денеска Дирекцијата за безбедносна контрола во земјоделството. Вакцината за животни „Карнивак-Сов“ е развиена...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ново истражување: Можат ли луѓето да станат отровни имајќи предвид дека ги поседуваме сите потребни елементи за производство на токсини?

Слободен Печат
Можат ли луѓето еден ден да станат отровни во буквална смисла на зборот? Иако е малку веројатно дека некој човек во блиска иднина ќе стане...
Вести Ви Препорачуваме Свет Слајдер

Што се е заглавено во Суецки Канал: Околу 130.000 грла животни, 110 контејнети со мебел од „Икеа“, француски даб за паркети

Слободен печат
Повеќе од 360 пловни објекти беа „заглавени“ на северот на Суецкиот Канал, во Средоземното Море и во Црвеното Море на југот, откако огромниот брод со...
Вести Македонија

Масовно труење на животни и птици во Делчево

Слободен печат
Масовна појава на труење животни и птици во Делчево. Појавата започнала во текот на изминатата ноќ, а како што информираше ветеринарниот доктор Николчо Стојменовски продолжила денес со...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лајка: Работиме законски иако годинешната програма подлежи на доработка

Елена Вељановска
Програмата за хуман третман и благосостојба на животни скитници за оваа година е испратена на одобрување во Агенцијата за храна и ветеринарство и во моментов подлежи на...
Вести Македонија

Инспектори ќе ги казнуваат несовесните посетители во Скопје ЗОО

Слободен печат
Од овој викенд, службите на Инспекторатот на град Скопје ќе ги казнуваат несовесните посетители кои ќе хранат и вознемируваат животни во Скопје Зоо. Санкционирани ќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Сакал да фотографира пет волци, се шокирал кога скокнале врз него!

Слободен печат
Да се ​​биде опкружен со волци звучи како застрашувачка сцена со која ретко кој сака да се соочи. Да стапнете на нивна територија може да...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Животни лекции кои ги учиме предоцна: Пет ситуации во кои не смеете да правите компромис со партнерот

Слободен печат
Она што е важно во една врска е секогаш да има љубов, толеранција, разбирање, разумни компромиси, но и да се внимава сето ова да не...