Бети Вајт се подготвува да го прослави својот 100-ти роденден на легендарен начин – и сите сме поканети!

бети вајт
Фото: Принтскрин / Instagram

На Бети Вајт се подготвува возбудлива прослава! Бети Вајт ќе наполни 100 години и ќе прослави на голем начин.

Вајт, поранешната „Golden Girl“ и национално богатство, полни 100 години на 17 јануари 2022 година и планира нешто посебно да го одбележи големиот ден – ги поканува фановите да прослават со неа во специјален филмски настан наречен „Бети Вајт: 100 години млада – прослава на роденден“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Betty White (@bettymwhite)

Филмот, снимен од Стив Бочер и Мајк Тринклин, ја следи Вајт во нејзиниот секојдневен живот, вклучително и зад сцената на сетови, работејќи со персоналот во канцеларија, забавувајќи се дома, позајмувајќи го гласот како гласник за животните , и носејќи ги гледачите на нејзина вистинска роденденска забава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Betty White (@bettymwhite)

Екипата на ѕвезди пријатели ги вклучува Рајан Рејнолдс, Тина Феј, Роберт Редфорд, Лин Мануел-Миранда, Клинт Иствуд, Морган Фримен, Џеј Лено, Керол Барнет, Крег Фергусон, Џими Кимел, Валери Бертинели, Џејмс Корден, Венди Малик, а ќе се придружи Џенифер Лав Хјуит.

Филмот е преполн со клипови од некои од иконските улоги на Вајт, вклучувајќи ја Роуз во „Златни девојки“, нејзиниот водителски концертен настап на „Saturday Night Live“, нејзината реклама за „Super Bowl“ и Сникерс и нејзината улога како Сју Ен на „The Mary Tyler Moore Show“. Филмот, исто така, ќе ја испочитува Вајт како прва жена која продуцирала национално ТВ шоу и прва жена што добила номинација за Еми.

“Кој не сака забава?!? Оваа ќе биде ОДЛИЧНА!”, изјави Вајт.

 

Видео на денот