Бејтулаи ја напушта Шкендија, се сели во Турција!? (ФОТО)

Како што пренесува турскиот веб портал „ajansspor.com“, десниот бек се наоѓа на „мета“ на Трабзонспор.

Истиот извор вели дека Трабзонспор сака да биде шампион во турската Суперлига, а нивна најнова желба е Егзон Бејтулаи. 25-годишниот одбранбен играч е еден од столбовите на нашата А репрезентација, воедно на клупски план ги брани боите на Шкендија.

Кариерата ја започна во Тетекс, а од 2013 година е член на тетовскиот клуб кој сезонава во шампионатот ја брани титулата од лани, нема најдобар старт и моментно е на петтата позиција со 15 бодови, дури 12 помалку зад водечкиот Вардар.

Прочитајте и...  Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Се најавува заминување на португалскиот десен бек Жоао Переира на крајот од сезоната, а како замена се гледа Бејтулаи.

Моментно во турскиот шампионат после девет кола Трабзонспор е на четвртото место со 16 бодови, два помалку од лидерот Аланјаспор.

Прочитај повеќе

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат

Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Слободен печат