17.8 C
Скопје

Tag : егзон бејтулаи

Спорт Фудбал

Бејтулаи: Треба подеднакво добро да напаѓаме и да се браниме

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија на 13 јуни во Букурешт со почеток од 18.00 часот ќе го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата „Ц“...
Спорт Фудбал

Челси и Манчестер сити со најмногу претставници на Европското првенство

Слободен печат
За Европското првенство пријавени се 624 фудбалери, а најмногу претставници ќе имаат победникот во Лигата на шампионите Челси и премиерлигашкиот шампион Манчестер сити, по 15...
Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Егзон Бејтулаи: Зошто да не изненадиме на ЕП

Зоран Спасоски
Фудбалската репрезентација на Македонија годинава за прв пат ќе игра на Европско првество откако минатата година преку баражот во Лигата на нации и победите над...
Спорт Фудбал

Без Адеми, Бејтулаи и Тошевски против Естонците!

Слободен печат
Победата над Косово секако им дава уште поголем поттик на нашите најдобри фудбалери да остварат добар резултат и во утрешниот натпревар против Естонија (18.00 часот)....
Спорт Фудбал

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Шкендија предводени од тренерот Ернест Ѓока се подготвуваат за можеби најголемиот предизвик сезонава, натпреварот в четврток во Скопје (20.00 часот) против Тотенхем. Доколку...
Спорт Фудбал

ЛЕ, Бејтулаи: Шкендија знае како да игра на противничките терени!

Слободен печат
Шкендија е подготвена за новиот европски натпревар, в четврток (27 август) со почеток од 18.00 часот ќе се обиде да оствари резултат која ќе го...
Спорт Фудбал

Бејтулаи повторно во дресот на Шкендија (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако минатиот месец го раскина договорот со шведскиот Хелсингборг, македонскиот репрезентативец повторно е на домашната фудбалска сцена. Егзон Бејтулаи одлучи да се врати во редовите...
Спорт Фудбал

Бејтулаи го раскина договорот со шведскиот Хелсингборг

Слободен печат
Како што пренесуваат шведските медиуми, Егзон Бејтулаи не е повеќе играч на Хелсингборг. Македонскиот репрезентативец од лични причини ја донесе одлуката за раскин на договорот...
Спорт Фудбал

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат
Оваа зима Егзон Бејтулаи се раздели со Шкендија и одлучи кариерата да ја продолжи во странство, поточно во редовите на шведскиот клуб Хелсингборг. Во интервјуто...
Спорт Фудбал

Бејтулаи потпиша за шведскиот Хелсингборг

Слободен печат
  Македонскиот репрезентативец и поранешен капитен на Шкендија, Егзон Бејтулаи, кариерата ќе ја продолжи со шведскиот шампионат во екипата на Хелсинборг. Бејтулаи откако успешно ги...