13 C
Скопје

Tag : трабзонспор

Спорт Фудбал

Новиот „Елиф Елмас“ на радарот на Бешикташ и Динамо Загреб

Слободен печат
Младиот 16-годишен фудбалер Бесар Гуџуфи на Беласица од Струмица го привлече вниманието со своите одлични игри во македонскиот шампионат… За услугите на левото крило кое...
Спорт Фудбал

Шамар за турскиот клуб, Трабзонспор нема да игра од Лигата на Шампионите

Слободен печат
Фудбалерите на турскиот Трабзонспор нема да има можност да играат во Лигата на шампионите наредната сезона, одлучи Судот за спортска арбитража (ЦАС) во Лозана. Судот...
Спорт Фудбал

Кои екипи се најголеми корона губитници?

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го стави целиот свет во карантин, а што се однесува до најважната споредна работа на светот им ја скрати можноста за историски...
Спорт Фудбал

Претседателот на Трабзонспор предизвика тепачка! (ВИДЕО)

Слободен печат
И кога нема публика во овој период поради пандемијата со Ковид-19, и натаму излегуваат лоши примери во фудбалот. Во рамките од турското првенство на натпреварот...
Спорт Фудбал

Одби да игра фудбал, ги критикуваше Турците и доби отказ!

Слободен печат
Џон Оби Микел (32) официјално го раскина договорот со турскиот фудбалски клуб Трабзон иако истиот истекуваше до 31 мај 2021 година. Нигериецот кој своевремено во...
Спорт Фудбал

Бејтулаи ја напушта Шкендија, се сели во Турција!? (ФОТО)

Слободен печат
Како што пренесува турскиот веб портал „ajansspor.com“, десниот бек се наоѓа на „мета“ на Трабзонспор. Истиот извор вели дека Трабзонспор сака да биде шампион во...
Спорт Фудбал

Дориев го одигра последниот меч за Академија Пандев!?

Слободен печат
Повремениот македонски репрезентативец Дориев вечерва исто така во Мостар (БиХ) настапи во дресот на „пандевци“ кои го завршија своето дебитантско учество на меѓународната сцена со...
Спорт Фудбал

ДОРИЕВ: Ќе ја изберам најдобрата опција, ме мотивираат турските понуди!

Коминовски Фидан
Дориев (23) кој имаше и настап во сениорскиот национален дрес, беше еден од стрелците во куп финалето против Македонија ЃП на Националната арена „Тодор Проески“...