Барселона глуми дека е заинтересирана за Нејмар

Бразилецот Нејмар е главната ѕвезда во летниот преоден рок во фудбалска Европа. Нејмар секојдневно ги полни страниците поради евентуалниот трансфер во Барселона или во Реал Мадрид, секојдневно се лицитираше неверојатни суми но засега тој останува член на ПСЖ.

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел изјави дека Нејмар може да си замине од францускиот шампион само доколку претходно се најде замена за него.

Но, денеска францускиот „Ле Паризиен“ смета дека сево ова е обична фарса. „Ле Паризиен“ притоа ја обвини Барселона дека глуми и го „лажира“ својот интерес за Нејмар.

Според весникот, Барселона креирала лажна слика во јавноста дека навистина сака да го врати Нејмар, а сето тоа го прави за да ја смири првата ѕвезда Лионел Меси.

Прочитајте и...  Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Наводно Меси му рекол на тренерот Ернесто Валверде дека сака да го види Нејмар на „Камп Ноу“, по што челниците на Барселона пласираа во јавноста информации дека се заинтересирани за Бразилецот, но никогаш не упатиле официјална понуда до ПСЖ.
Барселона намерно во неофицијалните преговори нудела фудбалери кои знаеле дека францускиот тим нема да ги прифати како дел од трансферот.

Прочитај повеќе

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат

Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Слободен печат

Двајцата најлоши напаѓачи во Европа играат во ист клуб

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лешинарите не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Навивачите на Наполи го окупираа хотелот во кој се наоѓа Меси и изненадија со потегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Слободен печат

Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

„Енфилд“ не паѓа така лесно, Ливерпул посилен и од „чеканите“! (ВИДЕО)

Слободен Печат