• Ле Паризиен

Французите загрижени: Меси е блед, повеќе не влијае на играта

Тиражниот француски „Ле Паризиен“ го критикуваше напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси по реакцијата на натпреварот од последното коло во „Лига 1“ против Лион. Аргентинскиот напаѓач беше заменет во 76 минута, а кога го напушти теренот, не сакаше да се поздрави со тренерот на „светците“, Маурисио Покетино. Сите светски медиуми пишуваат за потегот на Меси во …

Французите загрижени: Меси е блед, повеќе не влијае на играта Read More »