Барса со Гризман ќе има страшен напад (ФОТО)

Гризман дојде во Барселона за 120 милиони евра, како што и соопштија од „Камп Ноу“, но неговиот поранешен клуб Атлетико Мадрид ќе се жали и бара поголема сума на пари за овој трансфер.

Тренерот на каталонскиот гигант, Ернесто Валверде ќе биде на „слатки маки“ во склопувањето на првите 11 за настапите во наредната натпреварувачка сезона 2019/20.

Фото: talksport.com

Според „талкСпорт“, се очекува уште две големи засилувања, враќање на Нејмар од ПСЖ за кого веќе се шпекулира долг период, а и спортскиот директор на францускиот шампион Леонардо истакна дека Бразилецот може да си оди.

Ова лето се говори и за талентираниот холандски одбранбен играч, Матијс де Лихт кој досега ги бранеше боите на Ајакс. Но, можно е и да не дојде до таков трансфер, бидејќи во овој момент поголеми се шансите да се пресели во редовите на Јувентус.

Прочитајте и...  Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Барса со Гризман би имала страшен напад, со Нејмар и Меси на крилните позиции, а најистурен би бил Суарез. Во можна формација 4-2-3-1, во средниот ред би биле Де Јонг и Бускетс, тука секако може и да помогне Гризман, а зад нив во дефанзивата Алба, Пике, Де Лихт и Роберто. На голманската позиција е Тер Штеген.

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат