Tag : гризман

Спорт Фудбал

Челзи му го расипа дебито на Гризман (ВИДЕО)

Слободен печат
Гризман кој дојде од редовите на Атлетико Мадрид неуспешно дебитираше во дресот на Барса во чии редови пак не настапи првата ѕвезда Лионел Меси. Лондонскиот...
Спорт Фудбал

Барса, Атлетико или Реал: Кој има најдобар тим за 2019/20? (ФОТО)

Слободен печат
Веќе објавивме како изгледа распоредот на натпреварите за следната натпреварувачка сезона 2019/20 во најсилната шпанска лига. Барса ќе ја брани титулата, а дефинитивно очекува потешка...
Спорт Фудбал

Барса со Гризман ќе има страшен напад (ФОТО)

Слободен печат
Гризман дојде во Барселона за 120 милиони евра, како што и соопштија од „Камп Ноу“, но неговиот поранешен клуб Атлетико Мадрид ќе се жали и...
Спорт Фудбал

Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона!

Слободен печат
Како што и веќе објавивме, адвокатите на Гризман тргнаа во акција да се откупи неговиот договор. Барселона ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра...
Спорт Фудбал

Адвокатите ја активираа клаузулата на Гризман (ВИДЕО)

Слободен печат
Адвокатите на францускиот фудбалер Гризман како што најавија, тоа и го направија, депозит од 120 милиони во просториите на „Ла Лига“ и ја активираа откупната...
Спорт Фудбал

Рокот истекува, зошто Барса не реагира?

Слободен печат
Антоан Гризман повторно е актуелна тема, но се поставува прашањето што се случува со откупната клаузула на Французинот, каде греши Барселона? Управата на Барса до...
Спорт Фудбал

Не постои „случај Нејмар“: Бартомеу за Гризман, Меси, де Лихт…!

Слободен печат
Повод за ваквото обраќање беше промоцијата на новајлијата Френки де Јонг, и веднаш кружеа прашања за наредните потези на Бартомеу во летниот преоден рок. Изминатиот...
Спорт Фудбал

Гризман од јули во Барселона!?

Слободен печат
Како што пренесува францускиот „Л`Екип“, Грзман официјално ќе се пресели на „Камп Ноу“ на почетокот на јули кога излезната клаузула од договорот со Атлетико ќе...
Спорт Фудбал

Не го сакаа во Барса, Гризман во „трансферот на векот“!

Францускиот напаѓач Гризман уште пред неколку недели го потврди своето заминување од Атлетико Мадрид после пет години. Долг период не беше познато која ќе биде...
Спорт Фудбал

Симоне му изрази благодарност на Гризман

Слободен печат
Тренерот на Атлетико Мадрид Диего Симеоне изјави дека е благодарен на напаѓачот Антоан Гризман за се што направил за „јорганџиите”. „Првин, благодарен сум му на...