Челзи му го расипа дебито на Гризман (ВИДЕО) - Слободен печат

Челзи му го расипа дебито на Гризман (ВИДЕО)

Гризман кој дојде од редовите на Атлетико Мадрид неуспешно дебитираше во дресот на Барса во чии редови пак не настапи првата ѕвезда Лионел Меси.

Лондонскиот клуб најпрвин поведе во 34 минута од средбата. Една аматерска грешка направи дефанзивецот на Барса, Серхио Бускетс кој имаше намера да додаде до својот тимски колега.

Но, топката му беше украдена, таа се одби до Абрахам кој се ослободи од противничкиот голман и стрелаше во мрежата.

https://twitter.com/SwypeSports/status/1153624057222488065

Претходно најголемото летно засилување на Барса, Антоан Гризман имаше незгоден контакт со Жоржињо. Навивачите за момент беа во страв во 17 минута кога Французинот остана да лежи на теренот. За среќа, последните информации велат дека не станува збор за нешто посериозно, иако последниот збор секогаш го има лекарскиот тим.

https://twitter.com/spotekx/status/1153619344905125888

Светскиот шампион на паузата беше заменет од Рафиња, двајцата тренери Валверде и Лампард направија голем број на промени давајќи им шанса на скоро сите свои фудбалери.

Сите дилеми беа решени во 81 минута кога Баркли со еден убав удар го матираше Аризабалага, а екипата од „Камп Ноу“ успеа во самиот финиш (90+1) само да го ублажи поразот со прекрасниот погодок на Ракитиќ.

https://twitter.com/ayedvic/status/1153639508400844800

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × five =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат