„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Навивачката група на Шкендија, „Балисти“, одлучиле да навиваат за селекцијата на Косово и тоа против Македонија вво баражот од Лигата на нации кој ќе се игра во Скопје. Натпреварот треба да се игра на 26 март на Националната Арена „Тодор Проески“.

Медиумите во Косово објавија дека дека навивачите на македонскиот шампион, „Балистите“ се согласиле да навиваат заедно со косовската група „Дарданианс“, а билети најверојатно ќе добијат преку фудбалската федерација на Косово (КФФ).


За разлика од „Балистите“, навивачката група на Шкупи, „Шверцери“, одбија организирано да навиваат за Косово.

Прочитајте и...  Финишот кобен за Еурофарм Пелистер

Победникот од дуелот Македонија – Косово ќе игра во финалето на плејофот од Лигата на нациите во рамките на групата Д, а победникот ќе обезбеди пласман на Европското првенство.

Поврзани вести

Венгер: Со Суперлигата сакаат да ја уништат Премиер лигата

Слободен печат

Димитријевиќ и Хувентуд не знаат за пораз во Еврокупот, последна жртва е Уникс

Слободен печат

НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Слободен печат

Само две работи можат да го запрат Ѓоковиќ да не биде историски број 1

Слободен печат

Ристовски: Заканите не ме плашат, а овие двајца кандидати немаат капацитет да го водат МОК

Слободен печат

Познати имињата на пет кандидати за наследник на Бартомеу

Слободен печат

Остави Коментар