„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Навивачката група „Шверцери“ ја одби поканата организирано да навива за Косово против Македонија на Националната Арена „Тодор Проески“ во баражот од Лигата на Нациите.

Навивачите на Шкупи нема да го бодрат Косово во натпреварот против Македонија во Скопје на 26 март.

Иако станува збор на навивачи од албанска националнот, доколку следат репрезентативни настапи, тие навивале само за Албанија и за ниту една друга репрезентација. Ова за весникот „Коха“ го изјавил претставникот на „Шверцерите“, Јусуф Рамадани.

За разлика од чаирчани кој јавно посочија дека нема да дојдат на Арената, од Тетово и од навивачите на Шкендија засега нема официјален став.

Прочитајте и...  Мицковски до Заев: Вие сте опседнат со Никола Груевски

Прочитај повеќе

Коронавирусот одложи пет натпревари во Серија А, меѓу нив и дербито Јуве-Интер!

Слободен печат

Арсенал на своите навивачи ќе мора да им плати 4,5 милиони фунти!?

Слободен печат

Резултатите добри, управата со „две страни“: Бобан и Малдини против Газидис!?

Слободен печат

ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

Слободен печат

КАКО ГОЛ ЗА ТИТУЛА: Пикадо – Мајкл Смит со историски 9/9! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос пред неделното „Ел Класико“: Знаеме како против Меси и Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Погледнете го потегот што го направи Ѓоковиќ против Монфис! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Клиперси го декласираа Денвер, одлична партија на Јокиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Секој кој вели дека Роналдо е подобар од Меси, не знае ништо околу фудбалот!

Слободен печат

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Премиер лигата посилна од коронавирусот, а Гвардиола: „Не сум како Клоп“! (ВИДЕО)

Слободен печат