6.8 C
Скопје

Атина: Фрлени молотови коктели врз полициска станица

Според истите информации, молотовите коктели биле фрлени од мотори во движење.

Група од околу десет лица, кусо по четири часот утрово фрлиле четири молотовои коктели врз полициска станица во Атина, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Според истите информации, молотовите коктели биле фрлени од мотори во движење.

Предизвикана е материјална штета врз три паркирани полициски возила, а полицијата трага по сторителите, јави дописничката на МИА од Атина.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Немаше препорака дека погребувањето треба да биде во лимен ковчег

Поврзани вести

Германија веќе се подготвува за нова пандемија

Слободен печат

ВИДЕО: Историски чекор кон декриминализација на марихуаната во САД

Слободен печат

Вирусолог од Вухан: Во Азија има уште коронавируси кои можат да се пренесат на луѓето

Слободен печат

Судот го презакажа судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

Илинка Иљоска

Села: Одредени пратеници ќе ја злоупотребуваат можноста за онлајн-присуство

Слободен печат

Николов: Изградба на 100 типски куќи за социјално ранливите, во 21 век секој заслужува топол дом

Слободен печат

Остави Коментар