Tag : полициска станица

Вести Регион Слајдер

Инцидент во Србија: Фрлена бомба врз полициска станица во Србобран, нема повредени

Слободен печат
Вечерва, нешто по 21 часот, е фрлена експлозивна направа пред полициска станица во Србобран во Србија. При експлозијата немало повредени, јавуваат српските медиуми, а како...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Претепаните Роми од битолската полиција сведочеа во живо: Не малтретираа како стока, не тепаа и држеа во станица до 5 сабајле (ВИДЕО)

Слободен печат.
Ромите кои во вторникот направиле сообраќајка по што биле претепани од страна на сообраќајната полиција во Битола, преку обраќање во живо на фејсбук сведочеа што...
Вести Хроника

Прилепчанка нападната со нож од страна на својот сопруг

Слободен печат
Прилепчанка во полициската станица вчера пријавила физички напад од нејзиниот 57-годишен сопруг, кој и нанел тешки телесни повреди, информираат од МВР. Според овие информации, сопругот...
Вести Регион

Атина: Фрлени молотови коктели врз полициска станица

Слободен печат
Група од околу десет лица, кусо по четири часот утрово фрлиле четири молотовои коктели врз полициска станица во Атина, објави грчката новинска агенција АНА-МПА. Според...
Хроника

Двајца повредени во сообраќајка во Струмица

Вчера на улицата „Крушевска Република“ во Струмица се случила сообраќајна незгода во која М.Т. (28) од Струмица, управувајќи мотоцикл „хонда“, со бугарски регистарски ознаки, изгубил...
Вести Македонија Скопје Слајдер

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

В. Т.
Попладнево активисти на скопскиот органок при глобалното движење за климатска правда „Fridays For Future“ организираа нова герила акција, овој пат пред Министерството за животна средина...
Хроника

Момче чувало пиштол во автомобил

Малолетник бил фатен од страна на службеници од Интервентната полиција со пиштол во својот автомобил. Вчера во 12.30 полициските службеници на улицата „Кузман Шакапрев“ во...
Хроника

Фатени рибокрадци со 89 килограми риба

Полицијата синоќа, при контрола на возило „лада нива“ на патот Штип-Радовиш, кај фабриката „Актива” кое било без регистерски таблички открила 89 килограми риба и недозволена...
Хроника

Арамии украдоа 27 тони јаболка

Вчера во битолската полиција е пријавено дека од 18 до 20 овој месец од магацин на поранешна фабрика на улицата „29 Ноември“ во Ресен, насилно...
Хроника

Повредена девојка во сообраќајка во Кавадарци

На кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од кавадаречкото село Веничани, излетало надвор од...