• полициска станица

Со остар предмет му нанел повреди на својот татко, од кои подоцна починал

Вчера во с.Вранешница, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода А.К.(25), поради сомнение дека околу 20.30 часот во семејниот дом со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Ј.К.(48), од кои подоцна починал. По преземени мерки било утврдено дека на случајот му претходела расправија и физичка пресметка во која Ј.К. …

Со остар предмет му нанел повреди на својот татко, од кои подоцна починал Read More »