Атиџе од „Медена земја“ се онесвести на отворањето на „Денови на македонскиот мед“

Главната ѕвезда од документарецот „Медена земја“ и македонската хероина Атиџе Муратова, се онесвести на отворањето на настанот „Денови на македонскиот мед“ на плоштадот во Скопје, пренесува Телма.

Атиџе загубила свест за време на говорот на министерот за земјоделство Аријанит Хоа и на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, по што веднаш била повикана итна помош.

Муратова на денешната манифестација донесе мед од диви пчели, каде се изложени пчелни производи од пчелари од сите краеви во земјава.

ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКИОТ МЕД ВО СКОПЈЕ: Пчеларите бараат медот и пчелите да се заштитат со закон (ФОТО)

Прочитајте и...  Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде учесник во оваа соло игра на д-р Караџовски, Филипче и неспособната влада на Заев

Поврзани вести

До почетокот на ноември ќе има субвенции за октомвриските плати

Слободен печат

Папата Франциск за првпат поддржа легализација на истополови бракови: Имаат право на семејство

Слободен печат

Димовски: Нема што да се дебатира за онлајн седници, Уставот е јасен

Маријана Митровска

Умре волонтер кој учествувал во тестирањето на Оксфорд вакцината против ковид-19

Слободен печат

ОММ: Пратениците да ги донираат лаптопите онаму каде што се најпотребни

Слободен печат

Мерните станици за квалитетот на воздухот обоени во аларманта црвена боја

Маријана Митровска

Остави Коментар