Арсовска: Започнува постапката за изградба на Луна Парк, ќе се набавуваат реквизити и ќе се расчистува теренот

Фото: Данела Арсовска / Фејсбук

Обезбедени се сите документи и ќе се отпочне со постапката за обезбедување дополнителен број реквизити за новиот Луна Парк, ќе се расчистува теренот, ќе се поставуваат постаментите и ќе се гради сето она кое што како инфраструктура треба да биде обезбедено за предмонтажата на реквизитите. Ова го изјави градоначалничката Данела Арсовска, која најави дека започнува постапката за изградба на долгоочекуваниот Луна парк.

Арсовска  посочи дека во комплексот нема да има никакви други згради и објекти, освен она што е неопходно за функционирање на Луна паркот како што се билетарите, самите реквизити што треба таму да се монтираат и другите содржини коишто се неопходни за самите жители.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот