Арсенал си најде засилување во Јувентус

Артур Мело вториот дел од сезоната ќе го помине како играч на Арсенал/ фото: EPA-EFE/Raul Martinez

Арсенал ја заврши потрагата по играч во средниот ред кого го најде во Серија А, пренесуваат италијанските медиуми.

„Топчиите“ се договорија со Јувентус, БразилецотАртур Мело вториот дел од сезоната да го одигра во Премиер лигата и тоа како позајмен играч.

Станува збор за едноставна позајмица без задолжителен откуп на крајот од сезоната, а англискиот тим се обврза да му исплаќа платата на Мело до јуни годинава.

Видео на денот