• артур мело

Арсенал си најде засилување во Јувентус

Арсенал ја заврши потрагата по играч во средниот ред кого го најде во Серија А, пренесуваат италијанските медиуми. „Топчиите“ се договорија со Јувентус, БразилецотАртур Мело вториот дел од сезоната да го одигра во Премиер лигата и тоа како позајмен играч. Станува збор за едноставна позајмица без задолжителен откуп на крајот од сезоната, а англискиот тим …

Арсенал си најде засилување во Јувентус Read More »