6.8 C
Скопје

Андонова со гол ја завери победата на Леванте и пласманот во финалето на шпанскиот Суперкуп

Капитенката на женската фудбалска репрезентација, Наташа Андонова учествуваше со гол во победата на својот тим Леванте во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп.

Леванте со 3:1 го совлада Логроњо и обезбеди пласман во финалето, а Андонова го постигна третиот гол за својот тим. Таа голот го даде во 73. минута, само девет минути откако влезе во игра.

Логроњо поведе во 28. минута преку Бохо Сајо, а Гонзалез Родригез израмни во 34. минута додека Наваро донесе водство од 2:1 пред Андонова да ја завери победата.
Противник на Леванте во финалето на шпанскиот Суперкуп ќе биде подобриот од дуелот помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар