Tag : наташа андонова

Спорт Фудбал

Најдобрите македонски фудбалерки без Андонова и Рочи против Франција

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 22. септември ја пречекува Франција на Националната арена „Тодор Проески“ во натпревар од квалификациите за Европското првенство. За нашата женска...
Спорт Фудбал

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат
Денеска официјално од шпанскиот женски клуб потврдија дека е продолжена соработката со една од најдобрите македонски фудбалерки. Наташа Андонова потпиша нов договор кој ќе трае...
Слајдер Спорт Фудбал

Андонова: Оваа ситуација негативно влијае на сите нас – Мора да се издржи, за нашето и здравјето на нашите најблиски

Слободен печат
-Шпанија е едно од најголемите светски жаришта. Тренинзите се прават преку интернет видео врска. Целиот тим е вклучен преку новите технологии, изјави за „Утрински брифинг“...
Спорт Фудбал

Конечно триумф за фудбалерките во квалификациите

Слободен печат
Женскиот национален тим конечно по пауза од осум години, се израдува на триумф на официјален квалификациски натпревар. Избраничките на селекторот Кирил Изов со 4:1 го...
Спорт Фудбал

Андонова ги предводи фудбалерките против Казахстан и Србија

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 2. и 5. октомври ќе ги одигра натпреварите од квалификациската група 1 од циклусот за пласман на Европско првенство 2021...
Спорт Фудбал

Андонова ги предводи фудбалерките против Австрија

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација во вторник, 3.септември 2019. против Австрија во Виена ќе го одигра првиот квалификациски натпревар во рамки на групата „Г“ од циклусот...
Спорт Фудбал

Андовова во ист клуб како и Барди

Слободен печат
Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова во следната сезона ќе настапува во истиот клуб во кој веќе член е Енис Барди, Леванте. La delantera @natasa_andonova se...
Спорт Фудбал

Андонова ја напушти Барселона

Слободен печат
Андонова на својот Инстаграм профил им се заблагодари на сите фанови за досегашната поддршка и дека дојде времето за разделба. Фудбалот води кон различни патишта,...
Спорт Фудбал

„Бомбата“ на Андонова меѓу најдобрите голови на Барселона! (ВИДЕО)

Андонова ја одигра и својата втора сезона во дресот на Барса, во шампионатот во 23 мечеви двапати се запиша во листата на стрелците. Овие 13...
Спорт Фудбал

Андонова без трофеј, Лион пресилен за Барселона

Слободен печат
Екипата на Олимпик Лион ја продолжува доминацијата во женскиот фудбал, веќе четврта година се победници во Лигата на шампионите. Францускиот тим со 4:1 ја совлада...