Адриана Лима, Џесика Симпсон… Овие познати лица ја „чувале“ невиноста до бракот

Иако за добар дел од нивната популарност е одговорен сексапилот, овие славни ѕвезди се воделе според традиционалните начела, па денес се гордеат со објавите дека невиноста ја изгубиле дури во брак.

Сексуалната невиност во бројни религии дури и денес се смета за темел на моралната чистота, па се препорачува како совет да останете невини се до бракот, а сексот како таков треба да се „консумира“ дури на првата брачна ноќ.

Во модерното време тоа е се поретка појава, а според студиите помалку од седум проценти од луѓето го практикуваат тоа денес. Кога станува збор за славните личности, тоа е речиси ендемична појава, бидејќи пороците, вклучувајќи го и хедонистичкото уживање во сексот, се нагласуваат како еден од важните состојки во селебрити животот.

Прочитајте и...  Метју Меконахи откри дека бил сексуално злоставуван како тинејџер

Сепак, се чини дека некои се откажале од сексуалните уживања, и со својот статус девица дополнително го изградиле својот статус ѕвезда.

Фото: Инстаграм

Меѓу ѕвездите кои ја чувале невиноста до бракот се најдоа: водителката Кети Ли Гифорд (67), која во 1992 година призна дека таа е последната холивудска девица, музичарот Кевин Џонас (32), пејачката Џесика Симпсон (40), манекенката Адриана Лима (39) која исто така го шокираше светот со признанието дека била девица се до бракот.

Фото: Инстаграм

Освен нив, тука се најдоа и Лоло Џејмс (37), пејачката Кери Андервуд (37), актерката Сара Дро (39), моделот Каунтри Стоден (26) и бејзбол играчот Тим Тебу (33).

Фото: Инстаграм

Меѓу ѕвездите сигурно постои уште некој кој несакал да го сподели ова со јавноста.

Прочитајте и...  Дубаи ја пушти во употреба најголемата фонтана на светот која влезе во Гинесовата книга на рекорди! (ФОТО)

Поврзани вести

Дубаи ја пушти во употреба најголемата фонтана на светот која влезе во Гинесовата книга на рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Светот на Дизни доби нова принцеза: Запознајте ја храбрата Раја! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Кејти Холмс ужива во „скромниот“ начина на живот, заедно со своето ново момче (ФОТО)

Слободен Печат

Легендарниот омот на „Бјело дугме“: Девојката со голите гради добила шлаканица од момчето (ФОТО)

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Шуфнудли со кајмак (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

ФОТО: Кои биле мажите што ги обожаваше Леонардо да Винчи?

Слободен печат

Остави Коментар