17.8 C
Скопје

Tag : лима

Вести Свет

ВИДЕО: Дедо Мраз и џуџето во Перу апсеа дилери наместо да делат пакетчиња

И.И.
Перуанската единица за борба против недозволена трговија со дрога се сети на невообичаен начин да уапси наркодилер. Двајца агенти од Лима маскирани како Дедо Мраз и џуџето со огромен чекан...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адриана Лима, Џесика Симпсон… Овие познати лица ја „чувале“ невиноста до бракот

Слободен печат
Иако за добар дел од нивната популарност е одговорен сексапилот, овие славни ѕвезди се воделе според традиционалните начела, па денес се гордеат со објавите дека...
Спорт Фудбал

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат
За познавачите на фудбалската историја тоа беше „Хилсборо пред Хилсборо“ и „Хејсел пред Хејсел“, тоа беше стадионот на смртта. Причина за тоа е што фудбалскиот...
Еспресо Шоу биз

Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Слободен печат
Една од најуспешните манекенки во светот, Адриана Лима, веќе многу пати докажа дека и без грам шминка е вистинска убавица. Згодната Бразилка папараците ја сликале...
Еспресо Шоу биз

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Најдолговечниот ангел на „Victoria’s Secret“, бразилската манекенка Адријана Лима на својот Инстаграм профил сподели фотографија која на нејзините следбеници, а особено на оние од машкиот...
Еспресо Шоу биз

Адријана Лима со оваа фотка го воодушеви светот: Прекрасна е! (ФОТО)

Слободен печат
Адријана Лима според многумина е најубавата жена во светот, а сега со своите пријатели на Инстаграм таа покажа од кого го наследила својот изглед. Бразилската...
Еспресо Шоу биз

Лима гола во кревет со ружи кои и ги испратил милијардер, а сите се прашуваат дали има гаќички (ФОТО)

Слободен печат
Адријана Лима (38) повторно има широка насмевка бидејќи ужива во љубовта со турскиот милионер Емир Ујар (37) со кој првпат беше фотографирана на Миконос на...
Еспресо Шоу биз

Адријана Лима „згрми“ на плажа (ФОТО)

Слободен печат
Славната манекенка Адријана Лима (38) повторно жари и пали. Имено, бразилската убавица уште еднаш покажа дека е во топ форма, при што на Инстаграм објави...
Еспресо Шоу биз

Нова љубов и нов стајлинг: Адријана Лима во сензуално издание на прошетка на Миконос (ФОТО)

Слободен печат
На познатата бразилска убавица Адријана Лима никогаш не и недостасувало самодоверба да ги искаже и јавно покаже своите атрибути. Изгледа дека за време на престојот...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Слободен печат
Оваа убавица пристигна во Кан и повторно им покажа на сите зошто таа важи за една од најубавите жени во светот. Филмскиот фестивал во Kан...