15 C
Скопје

Аца Лукас итно хоспитализиран поради силни болки

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во станот, пренесуваат српските медиуми.

Имено, пејачот почувствувал силни болки во стомакот, а бидејќи болката не престанала, Лукас побарал лекарска помош.

Тој веднаш бил примен во болница, лекарите детално го прегледале и му ги направиле сите потребни анализи.

Сепак, лекарскиот тим дошол до заклучок дека не станува збор за никаква сериозна болест, по што пејачот бил пуштен на домашно лекување. Веднаш се утврдило дека тој не е позитивен на коронавирусот.

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар