Жешко лето: Гласајте за најсекси бикини на македонската естрада! (ФОТО)

За разлика од претходните, ова лето ќе се разликува по многу нешта. За жал оваа година по се изгледа нема да можеме да видиме песочни плажи, да пливаме во солена вода и да позираме покрај тиркизна вода…

Ова важи за сите, безразлика дали сте познати или не. Пандемијата со коронавирусот си го направи своето, но за позирање во бикини секогаш има начин.

А, тоа најдобро го докажаа нашите згодни “риби“ од македонската естрада,кои веќе на големо на социјалните мрежи се натпреваруваат која од нив ќе објави пожешка фотографија во костим за капење, односно која од нив ќе ги покаже атрибутите.

Токму поради тоа забавната редакција на „Слободен Печат“ реши да организира онлајн натпревар за „Најбикини“ за ова лето и да ја избереме победничката.

Прочитајте и...  Обезбедете му магнезиум на телото: Ќе ве опушти и ќе ви ја регулира температурата

Ова се натпреварувачките, а анкетата за да гласате е најдолу под последната фотографија:

Марјана Станојковска

Кристина Димитријевска

 

View this post on Instagram

 

☀️

A post shared by MISS BALKAN 2019 👑 (@kristina.dimitry) on

Елеонора Миљковиќ

Сузана Гавазова

 

View this post on Instagram

 

Leto 2020 deseto! Vi posakuvam na site ubavo leto!

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on

Александра Накова

Прочитајте и...  Не верувате во маски? Ова видео ќе ви покаже зошто се важни!
Фото: Инстаграм

Елена Велевска

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELENA VELEVSKA (@evelevska) on

Лила Филиповска

Прочитај повеќе

Раперка починала по зголемување на задникот, докторот со шокантна изјава: Умре зашто мораше да умре!

Слободен печат

Слободанка Јакимовска Јосифовиќ, професионален нуркач: Под вода сум како во вселената, како да лебдам

Јасмина Кантарџиева Димков

Семејството на Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Слободен печат

Бизарни коинциденции: Дали Симпсонови уште еднаш ја предвидоа иднината, овојпат катастрофалната експлозија во Бејрут? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.

Радоста на младата невеста ја прекина ужасната експлозија во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен Печат

Француските пулмолози стравуваат од појава на нова болест поврзана со ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пред 58 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Живот и смрт покриени со велот на мистеријата

Слободен печат

Каролина Гочева ужива на Пелистер: Ден исполнет со убавина

Слободен печат

Хороскоп за 5 август: Стрелците се заинтересирани за врска без обврски, Рибите расположени за флерт

Слободен печат

Виц на денот – Висина

Слободен печат

Пливачка преплива цел базен со чаша млеко на глава, а притоа не истури ниту капка: Новиот ТикТок тренд го поддигна на ново ниво! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Погледнете како изгледа заводникот Хосе Армандо од серијата „Есмералда“!

Васко Спасоски