Жени кои се како магнет за секој маж

Жените кои добиваат се што ќе посакаат не се нужно фатални убавици, токму спротивното – тоа што ги разубавува доаѓа одвнатре, а не однадвор.

Всушнот се работи за три карактеристики кои се привлечни кај секој маж, сакале тоа да го признаат јавно или не.

Еве кои се тие карактеристики:

Изглед – секако дека тие сакаат жената да изгледа убаво, но без претерување. Во речиси секоја анкета која е направена докажано е дека мажите сакаат природен иглед, без многу шминка, малку пудра, маскара и сенка за очи.

Недостаток на комплекси – таквата жена ги прифаќа сите свои маани и доблести и не е хистерична доколку добие некој килограм повеќе. На мажите им одговара таков вид на жена, затоа што нив никогаш нема да им биде јасно зошто жените креваат толкава фама кога ќе “стават“ некој килограм повеќе и зошто ги наоѓаат мааните на себе и таму каде што ги немаат.

Прочитајте и...  Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Животна енергија – жените кои се полни со енергија и желни за живот зрачат, а со својот константен оптимизам се како магнет за мажите, а што е уште поважно тие успеваат мажите да ги задржат покрај себе до крај.

Прочитај повеќе

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Астролозите откриваат: Месецот на раѓање открива кои болести ви се закануваат

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Замолчете ја лудачата во вас поради која психички и физички сте исцрпени: 7 совети од лекарите за ослободување на стресот

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Михаило Донев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хороскопски знаци кои важат за најголеми манипулатори!

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат