24.8 C
Скопје

Tag : убавици

Жена Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

ФОТО | „Проколнати убавици“ на поранешна Југославија: Славата и титулата не значи „загарантирана“ среќа

Слободен печат
Многу девојки сонуваат да ја понесат титулата Мис, со надеж дека тоа ќе им донесе успешна кариера, среќен брак и удобен живот. Но, малку успеваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фатални убавици: Најголемите холивудски заводнички на сите времиња

Слободен Печат
Што е она што ги прави жените заводливи? Магнетната привлечност, убавината, погледот или насмевката полна со самодоверба? Потребна е и доза на мистерија, харизма и...
Живот Магазин Магазин слајдер

Проколнати југословенски мисици, убавината беше нивна лоша судбина

Слободен печат
Многу девојки сонуваат да ја освојат круната за кралица на убавината која, како што веруваат, ќе им обезбеди успешна кариера. За жал, на малкумина овој...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Слободен печат
Мали тајни на големите мајстори! Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа и мајка и вистински убавици – Сега знаеме од кого Дуа Липа ја наследила убавината (ФОТО)

Слободен печат
Анеса Липа, мајката на светски познатата пејачка Дуа Липа го прослави својот роденден, а нејзината ќерка напиша емотивна порака за неа. „Среќен роденден и посакувам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како сопругата на Икарди, по аферата со Марадона, стана најзгодната жена во фудбалот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Некогаш важела за „грдото пајче“, а денес е една од најпосакуваните убавици… Случајно или не, пред неколку дена на социјалните мрежи се појавија фотографии од...
Еспресо Жена Магазин Секс

Жени кои се како магнет за секој маж

Слободен печат
Жените кои добиваат се што ќе посакаат не се нужно фатални убавици, токму спротивното – тоа што ги разубавува доаѓа одвнатре, а не однадвор. Всушнот...
Еспресо Шоу биз

Вистински убавици – Погледнете ги ќерките на Чарли Шин и Дениз Ричардс (ФОТО)

Слободен печат
Дениз Ричардс која од бракот со Чарли Шин има две ќерки 15-годишната Сем и 14-годишната Лолу Роус, објави божиќна честитка со семејна фотографија на која...
Еспресо Шоу биз

Се сеќавате на Франц од Нокаут? Еве како со ДВЕ УБАВИЦИ ужива на Хаваи! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот член на музичката група Нокаут, Владимир Крстевски – Франц сега е далеку од Македонија, тој со својата сопруга, актерката Ема Џо Петреска, се пресели...
Еспресо Мода

Кои ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ се во филм?!

Слободен печат
Убавиците се викаат Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска. Тие се петте девојки во филм. Станува збор за мултимедијален...