Завршена летната романса, Барса и Нејмар в петок на суд! – Слободен печат
СпортФудбал

Завршена летната романса, Барса и Нејмар в петок на суд!

Бразилецот требаше да добие 40 милиони евра бонус кои требаше да ги добие на две рати..

Веќе објавивме претходно дека Нејмар ќе се најде пред судот во Барселона в петок на рочиште со поранешниот клуб.

Ниту преговорите не дадоа резултат, поточно не дојде до помирување откако следуваа меѓусебни тужби на Бразилецот и Барселона поради т.н. бонус за лојалност кој требаше да му биде исплатен, пред да се пресели во ПСЖ.

За продолжување на соработката во 2016 година со клубот играчот требаше да добие 40 милиони евра бонус кои требаше да ги добие на две рати.

Значи, итна исплата од 14 милиони евра со преостанатата сума од 26 милиони да бидат префрлени на банкарската сметка на Нејмар.

Судењето е јавно, можеби Ал-Келаифи ќе сведочи со видео линк, секако дека ќе слушнеме различни изјави од оние кои ги слушавме цело лето, додека Барселона се обидуваше да го врати во клубот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close