ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бездомник го чека вистинскиот момент за ја турне под воз, жената се спаси на неверојатен начин

Бездомникот Адитија Вемулапати (24) турна Њујорчанка (40) на шините на метрото додека возот се приближуваше до станицата.

Надзорните камери го снимија овој суров напад.

Жената, за среќа, падна меѓу шините, не на нив и легна со наведната глава додека возот минуваше над неа на станицата Унион Сквер на Менхетен.

„Ова е многу вознемирувачко … Го видовме осомничениот на видеото како чека, пресметува за колку време возот треба да биде близу до станицата“, изјави претставникот на полицијата во Њујорк, Кетлин О’Рајли.

Жната се здобила само со полесни повреди, гребнатини на главата и телото.

На Вемулапати му е одреден притвор до 4 декември, кога ќе се појави пред судот, и не постои можност за ослободување со кауција.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО: Донација од 13500 брзи ковид тестови од Кралството Норвешка

Поврзани вести

Филипче: „Полициски час“ нема да донесе ништо, есенскиот пик на вирусот е зад нас

Слободен печат

Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Слободен печат

И за вакцината за ковид-19 се поделивме, едни со Русите, други со Американците

Хоти: Нема договор со Белград за посетите на српските официјални лица на Косово

Михаило Донев

Младите во Франција ќе бидат „главни жртви“ на економскиот пад предизвикан од пандемијата

Слободен печат

Орбан: Унгарија останува „цврста“ на ставот за ветото на буџетот на ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian