Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Српскиот фудбалски клуб повторно ги насмеа фановите со објавите на својот официјален Твитер профил.

Екипата на Вождовац од Белград се апсолутни шампиони на социјалните мрежи, иако во фудбалот немаа забележителни резултати.

Вождовац во чии редови настапува нашиот интернационалец Марко Ѓорѓиевски ремизираше 1:1 на домашен терен со Чукарички за моментно осмо место на табелата со 38 бодови.

Српскиот фудбалски клуб повторно ги насмеа фановите со објавите на својот официјален Твитер профил.

Така беше и во текот на вчерашниот ден, администраторот на овој клуб пребаруваше на интернет, односно на „Гугл“, – Македонски клубови кои на Твитер се подобри од Вождовац –

Прочитајте и...  Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Резултатот веднаш го сподели пред фановите: „Леле! Нешто тргна наопаку“. Воедно им се извини на три македонски фудбалски клубови кои исто така имаат Твитер профил, ГФК Осогово, ФК Вардар и ФК Саса.

Прочитај повеќе

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат

Тодоров останува уште една сезона во Крајова

Слободен печат

УЕФА попушти под притисокот на Манчестер Сити и Барселона

Слободен печат

Челси жртвува шестмина за да дојде до потписот со Хаверц

Слободен печат

Суарез трет најдобар стрелец во историјата на Барса

Слободен печат

Матиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат